Sbohem Harry Pottere

20. července 2011 v 14:17 | Lindsey |  • Moje recenze

Přichází poslední dobrodružství ságy o Harry Potterovi. V tomto výpravném finále eskaluje bitva mezi dobrem a zlem do otevřené války čarodějného světa. Nikdy nebylo v sázce tolik jako teď. Nikdo už není v bezpečí. Je to ale Harry Potter, kdo možná bude muset podstoupit oběť největší, když se přiblíží rozhodující bitva s Lordem Voldemortem. Tady všechno končí.
 
Tak nám zabili Harryho. Je to za námi. Konec příběhů o chlapci, který přežil. Přežil Voldyho, bandu smrtijedů, ale autorčino pero již nezvládl. To, že je konec, mi došlo teprve až dnes, když jsem se dívala na fanouškovské video s Harrym Potterem. Sága, která mne doprovází již od dětství. Knihy, filmy, hry, plakáty, figurky, trička... to vše jsem stihla za roky své posedlosti nasbírat.
 
Na prvním filmu jsem byla v jedenácti letech. O Harrym Potterovi jsem slyšela poprvé. Po nějaké době jsme začali knihy číst v družině a ve škole. První čtyři díly mi půjčila kamarádka. K narozeninám už jsem dostala vlastní a stala se velkým fanouškem. Čekání na další díl bylo vždy utrpením. Kromě pátého dílu se knihy objevily až pod stromečkem. U sedmého dílu jsem nevydržela a přečetla jej na internetu, knihu až za pár měsíců.
 
A filmy? Zhruba do pátého dílu jsem nějakou podobnost či chybu neřešila. Líbily se mi. Ovšem šestka pro mne byla těžkým zklamáním. Z Harryho Pottera taková sračka?! Hrozně jsem se těšila na zfilmování scény u Gauntů, ale nic. Zato jsem se dozvěděla, že velký Harry Potter, chlapec, který přežil, si neumí zavázat tkaničku, jíst, najít blbou komnatu... prostě nic! Od této doby se mi začala vyskakovat vyrážka kdykoliv se Ginny objevila na scéně. První část sedmého dílu byla dobrá. První scéna, jak hrdinové opouští svůj domov, byla vážně nádherná. A soundtrack? Dokonalost!
 
Včera jsem konečně shlédla i druhou část. Přišli jsme před kino o hodinu dříve a přesto tam byla obrovská fronta. Když po půlhodině otevřeli, vznikla obrovská strkanice. Sestra měla ostré lokty a já výhodu v menších rozměrech, takže jsme přišli na řadu jako druhé. Většina míst už byla zamluvených. My jsme si ještě odskočili nakoupit, mezitím se fronta roztáhla a ti, co přišli pozdě, už čekali, jestli vůbec na ně zbydou lístky na zítra. Sál byl zaplněný! Vážně, v našem zapadákově jsem v životě nic takového neviděla, a to jsem častým návštěvníkem.
Samotný film mne příliš neuchvátil. Já ho prostě budu a budu srovnávat s knihou! Efekty a soundrack byly jako obvykle naprosto fantastické! První scéna, jak Severus sleduje Bradavice, mne naprosto uchvátila! ♥ Hrozně se mi pak líbilo podzemí v Gringottově bance a drak. I Princův příběh. Harry v lese. A jak Voldemort promlouval k ostatním? Dokonalost. Co mne naopak nezaujalo, ba přímo naštvalo, byl boj o Bradavice. Pár učitelů, studenti a brnění. A co zbytek? Snapeovo zmizení z Bradavic bylo sice technicky dokonalé, ale naprosto nechápu proč musel Harry vystoupit z řady přede všemi. Vážně chlapácké. A opět se do filmu dostaly romantické scény. Ok, chápu, že Ron a Hermiona se museli políbit, ale Harry a Ginny? A co Neville provolávající svoji lásku Lence? To si strčte někam!
Dalším zklamáním byl závěrečný souboj. Tvůrci zřejmě toužili po akčním filmu, a tak smíchali dohromady smrt hada, Voldyho a Belatrix. Že měl být had v bublině a po Harryho smrti už dávno pod drnem, to zjevně nikoho nezajímá. A Harryho skok z věže s Voldíkem?! Hlavního hrdinu už nebavilo být naživu, a tak se rozhodl zabít skokem z věže. Jak milé. Finch by ho jistojistě za tento kousek nepochválil. Kdo se má s nablblým hrdinou uklízet, že. Alespoň že Voldy zachoval dekorum. Zemřel si v klidu pouze před Harrym a rozpadl se na milion papírků. A místo toho, aby uspořádali mejdan na oslavu smrti nejmocnějšího čenokněžníka všech dob, pijí si všichni uvnitř čaj.
Asi takto bych ohodnotila film. Je mi jasné, že jsem ještě mnoho věcí zapomněla, ale to nejdůležitější jsem snad napsala.
 
Závěrem jsem vybrala ta nejlepší videa s Harrym Potterem, jaká jsem našla. Nejraději mám první a druhé. Jsou vážně úžasná ♥ Právě to první mne už mnohokrát během dnešního dne rozplakalo. Tak si je užijte : )

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Janiss Janiss | Web | 20. července 2011 v 14:33 | Reagovat

tleskám ti, jako snad jediná jsi vystihla mé pocity z filmu(já ještě nebyla schopná to sepsat:D), jo boj byl dobrej, ale čekala jsem prostě víc, já se těšila, že tam přiběhne všichni příbuzní od děcek z bradavic, kentrauři a jezerní lidé budou bojovat a testralové a ono nic :( to jsem byla fakt zklamana :( a radši bych byla, dkyby ten boj voldy a harry se přesunul do VS tak jak to mělo být, ale Minerva jo ta byla naprosto dokonala :).. idem si pustit videa :)

2 Vampire´s Girls....píše Deni Vampire´s Girls....píše Deni | Web | 20. července 2011 v 15:00 | Reagovat

Je mi smutno když si pomyslím,že už nic nebude :-(

3 Anjet Anjet | Web | 21. července 2011 v 21:28 | Reagovat

To si budu muset přečíst až v sobotu...nechci přijít o "překvapení" :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.