Září 2011

Zataženo, občas trakaře

28. září 2011 v 18:31 | Lindsey |  • Milý deníčku...
Po delší odmlce přicházím opět s deníčkem. Na nic jiného totiž téměř nezbývá času. Ve škole zkouší z maturitních otázek, drsně se zkouší, a když je pauza, tak se brutálně hádáme o maturitním plese. Já se do toho většinou nezapojuji, protože si nehodlám naprosto zbytečně ničit nervy, žel poslední hádka se týká mne. Jistá "inteligentní" slečna od nás ze třídy totiž kopíruje, provokuje, a poté ze sebe dělá hotové neviňátko. Ruply mi nervy a pohádala jsem se s ní ve škole. Načež mne ještě ten den vytočila přes facebook, takže jsem lítala po celém domě a vykřikovala cosi o pí*ách. Takže následovala i hádka přes chat. Ona vytrhla pár věcí z kontextu, upravila si je k obrazu svému a za mrchu jsem já. Tedy pro její kamarádky, naštěstí se najdou i normální lidé od nás. Tím mě vážně nedojme. S podobnou slepicí jsem byla na nože několik let a dodnes, když mne potká někdo od ní, tak mi dávají znát, že jsem ta fuj. Jistě, nenechám se totiž od ní šikanovat a narozdíl od mnohých nelíbám zem, po které kráčí. Nejlepší to má "kamarádka". Ani ryba, ani rak, nikomu nic neřekne a za zády pomlouvá. Pěkně děkuji, to radši budu mrcha, co ostatním "bezdůvodně" nadává.
 
Zatím jedinou pozitivní věcí jsou šaty. Konec obcházení obchodů, rodiče totiž domluvili se svojí známou, že mi ušije šaty přesně podle jedněch, které již mám doma. Vypadají super, takže nač vymýšlet něco zbytečně složitého, že. Po víkendu pojedeme shánět látku. Aspoň na něco se mohu těšit. A pak ještě na TVD, TSC a TBBT. U Dextera jsem teprve na čtvrté sérii, takže mi to bude ještě nějakou dobu trvat. Alespoň nebudu muset čekat na aktuální epizody.
 
V nejbližší době neplánuji na blog přidávat jiné články než mé občasné výlevy, ale na youtube.com stále přibývají videa, takže kdybyste měli zájem, tak se podívejte na účet » TADY. Na nic jiného není čas, ani nálada. Bohužel.

Between Two Points

17. září 2011 v 22:52 | Lindsey |  • Milý deníčku...
Konečně víkend! Jsem ve škole pár týdnů a hned bych vrátila prázdniny. Kupodivu loňské problémy se vstáváním, kdy jsem myslela, že radši zemřu než abych se zvedla z postele, se nekonají. Je to také o něčem jiném, když se vstává ve dvou, že. Ovšem zkoušení, to je tedy věc. Již čtvrtým rokem slibuji, jak se letos opravdu začnu učit, ale nějak to nefunguje. Krčení se v lavici a modlení (ano, i ateisté se občas modlí), ať se mi řádění černé ruky vyhne, je velmi zdraví prospěšné. Osobně bych řekla, že jsem takto přišla o několik let života.

Další noční můrou je maturitní ples. Přípravy vrcholí a s šaty se vůbec nějak nechytám. Naprostá většina je již vlastní či alespoň mají vybrané, zatímco já vím jediné: nechci černé! A brutální hádky o barvě růže a podobných blbostech jsou na denním pořádku. Na víc na mne padla výroba maturitních lístků a plakátu. Mohu si za to sama. Aktivně jsem udělala návrh na lístek a tak nějak samo z toho vykrystalizoval i plakát. Nevykládejte si to zle. Mě grafika vážně baví a to, že konečně někdo oceňuje moji práci, je fantastické. Avšak najde se pár idiotů, kteří vědí o grafice úplné hovno a myslí si, že já jsem snad čaroděj. Samozřejmě, že když jde v programu změnit červená na černou, tak to půjde i u obrázku. A že bych ho musela složitě ořezávat, to je naše chytrolíny nezajímá. Být chytrá jak radio, to je tedy výhra.
 
Nejhorší na tom je, že absolutně nestíhám sledovat filmy a seriály. Mám stažené TVD, TSC, Dextera a The Gates. Zatím se mi nepovedlo shlédnout ani jedno. Alespoň s knihami se to zlepšilo a stíhám mnohem více číst než o prázdninách, za což jsem vážně ráda. Nečetl někdo z vás Modrou krev? Docela ráda bych věděla, jak se líbila ostatním. Vcelku zajímavý pohled na upíry, dokonale zabitý závěrem.
 
No, jdu dělat na plakátu a snad se dostanu i k TVD. Už mě vytáčí, jak nemohu shlédnout jediné video na youtube.com díky spoilerům. I tak jsem ale zahlédla něco mezi Caroline a Tylerem. Jak se líbají? Doufám, že konečně ano! Tak zatím a užijte si víkend : ))


Richelle Mead » Sukuba: Trápení

12. září 2011 v 13:30 | Lindsey |  • Čtenářský deník
Sukuba je nadpřirozená bytost, která smí po libosti měnit podobu a jediným jejím úkolem je svádět. Zní to tak lákavě! Dívka může být, kým chce, její šatník je nevyčerpatelný a smrtelní muži by udělali cokoli pro její pouhý dotek. No, vlastně za to platí svou duší, ale proč zacházet do přílišných podrobností? Avšak život Georginy Kincaidové, sukuby ze Seattlu, není ani zdaleka tak exotický. Pracuje v knihkupectví a její šéf je poměrně nesnesitelný uťáplý chlap. Nesmrtelní přátelé si z ní nepřestávají dělat legraci kvůli jedné její dávné proměně. A nejhorší ze všeho je to, že si nemůže vyjít na rande, aniž by z dotyčného muže nevysála život. Ona by přitom dala všechno na světě za to, kdyby se směla dotknout slavného a neodolatelně krásného spisovatele Setha Mortensena! Snění o Sethovi však bude muset počkat, protože ve světě nadpřirozených bytostí se začíná dít cosi podivného... a velmi nebezpečného. Georgina se proti vlastní vůli stává aktérkou souboje mezi dobrem a zlem...
 
Moje hodnocení » Jako fanoušek Vampýrské akademie jsem si nejnovější sérii od Richelle Mead nemohla nechat ujít. Zaujalo mne i téma, protože se sukubou jsem se již setkala v seriálu Čarodějky a byla jsem zvědavá na představu Richelle. V tomto ohledu kniha nezklamala. Stejně jako Vampýrská akademie byla čtivá a zajímavá. Georgina se mi zalíbila hned po prvních několika stránkách a Seth jsem si zamilovala pro jeho tichou a klidnou povahu, která je opakem běžných superhrdinů. Navíc mi šíleně připomíná jednoho kamaráda. Scény s nimi byly vážně úžasné! A v čem tedy zklamala? Příliš mne nezaujaly ostatní nadpřirozené bytosti. Dokonce ani vraždící běs mne neohromil. Celkově mi přišla zápletka hodně předvídatelná. Už když se tam objevila jistá osoba, bylo mi jasné, že je to vrah a i druhého jsem typla bez větších potíží. Celkově mi tam zápletka moc nesedí. Jasně, psát jen o vztahu Georginy a Setha by nebylo ono, ale záhadné útoky by mi rozhodně nescházeli. Možná by nebylo na škodu zaměřit se více na Lilith, Georgininu minulost a její sukubí část. Třeba se toho dočkáme v dalších částech. Každopádně i tak si myslím, že kniha stojí za přečtení. Už jen kvůli milostným scénám x))
 
Celkové hodnocení » 6,5/10

Soul of Fire ♣ Fucking Sookie

11. září 2011 v 15:14 | Lindsey |  • Moje videa » True Blood
Tentokráte po delší odmlce je tu moje další video. Vážně delší, protože jsem mezitím stihla rozdělat 2 videa, aniž bych některé z nich dokončila. Nějak dochází inspirace. Nyní jsem čerpala z posledního dílu True Blood. Po prvních několika minutách jsem nemohla, protože hláška "Fucking Sookie!" mne vážně dostala! Tak mne napadlo udělat video s písničkou Scouting For Girls od Heartbeat, která se mi hrozně líbila ve fanvideu s Derekem. Přesněji řečeno s remixem, protože mne překvapivě zaujal mnohem více než originál.
 
No... řekla bych, že se mi začátek povedl. Dokonce ani potom to není špatné, žel povedla se mi jedna z mých nejčastějších chyb. Opět jsem video usekla. Přišlo mi to v pohodě, ale když se na to dívám zpětně, neuškodilo by udělat video delší. Bohužel teď už s tím nic neudělám, můžu si jen (jako obvykle) za to nadávat.


Volný layout » Dexter

4. září 2011 v 19:01 | Lindsey |  • Volné layouty
Kromě mého layoutu už jsem několik týdnů žádný neudělala a vyšla jsem z formy. Začátek vypadal docela normálně, ale ukázalo se, že byl moc prázdný. A tak jsem přidala texturu a poté mi neladily barvy... Prostě stále dokola. Nakonec z toho vznikl tento přeplácaný nesmysl, který se mi ani trochu nelíbí. I grafika se dá zapomenout.


YEEEEEEES! <33

1. září 2011 v 17:07 | Lindsey |  • Milý deníčku...
Nemožné se stalo skutečným. Já udělala státnice! Ačkoliv jsem ani trochu nevěřila, že by se mi to povedlo, stalo se! Z dopisů mám za dva a úhozy jsem si bohužel zkazila úspěšností 99,77 %, takže taktéž za dva. Pořád ale lepší než jednička a trojka. Státnice nakonec udělali všichni kromě jedné holky.
 
Jinak to byl super den. Nehodlám tu vykládat kterak jsem se jich nemohla dočkat, jak jsem se málem rozbrečela radostí, že je opět vidím a že mi scházeli. Pravdou totiž je, že povětšinou se jedná o bandu povrchních idiotů a slepic, které se umí akorát pomlouvat a vráží si nože do zad. Je mi z nich na blití. Kupodivu mi náš skvělý kolektiv vynahradila sestra a její nová spolužačka. Letos totiž nastupuje k nám do školy a představila mi Lindu. Fajn holka. Navíc konečně někdo, s kým se dá naživo pokecat o fantasy. Ano, čte. Žel, v dnešní době výjimečná událost. Už se nemůžu dočkat až začne jezdit kamarád a konečně si s někým popovídám o filmech a knihách. Konečně jsem si dnes koupila Stefanovy deníky, ale ještě budou muset nějakou chvíli posečkat, protože mám rozečtenou Sukubu, půjčený Polibek šarlatu a od kamarádky jsem dostala Modrou krev. Od té vyšel další díl, tak uvidíme, jestli přibyde další přírustek do sbírky.
 
Letošní rozvrh není kupodivu až tak hrozný. Mnoho předmětů nám odpadlo a přibylo právo. Na to jsem celkem zvědavá. A konečně praxe, která spočívá ve čtyřech hodinách sezení na zadku s učitelkou, která by unudila i slona, a účtování. Vážně lahůdka. A vše se opakuje stále dokola - jazyky, matematika, čeština, účetnictví, ekonomika a tělocvik. Jako by poslední jmenované nemohli vynechat. Dvakrát týdně máme do půl čtvrté, jednou do jedné, pak do čtvrt na jednu a půl dvanácté. Skvěle řešeno pro autobusy, které jentak mimochodem trochu podražily. Výtečně.
 
Tímto končí výlevy mého pubertálního srdíčka. Děkuji za pozornost a gratuluji všem, kteří během čtení samou nudou neusnuli. Buď jste mimořádné nadání proti nudě, anebo na sobě budu muset zapracovat. Tak či tak, stejně vás jednou dostanu! x)