• Anděl pomsty

Anděl pomsty » 1. kapitola

28. května 2011 v 20:30 | Lindsey

Dívka byla bledá vyčerpáním. Už několik nocí nespala. Všechno začalo jeho návratem. Byla to jeho vina. Ostatně jako vše, co se kdy v jejím životě odehrálo. Milovala ho za to a zároveň nenáviděla. Čím víc ho milovala, tím víc rostla její nenávist. Věděla, že ačkoliv uběhlo tolik let to, jaký má vliv na její život, nikdy nezmění. I kdyby sebevíc chtěla. Ale ona nechtěla. Láska je nemoc i prokletí. A předem odsouzena ke zkáze.
Odhodlaně se nadechla.
"Doopravdy to chceš slyšet?" položila otázku mladíkovi, který stál vedle ní. Dívala se na něj svýma uslzenýma očima a věděla, že tím odsoudí celý jejich vztah.
"Ano," odpověděl, ačkoliv věděl, že to, co uslyší, se mu nebude líbit.
"Chci to slyšet."
"Tak dobře," řekla dívka a krutě se usmála. V očích se jí blýskalo.

Anděl pomsty » Anotace

28. května 2011 v 19:17 | Lindsey
Anotaci k této povídce jsem uváděla již na přechozí stránce, avšak mezitím jsem ji pozměnila. Nemám ráda, když se v popisu dozvím polovinu děje knihy, ale přeci jenom ta původní byla příliš stručná. Také jsem měla další nové nápady, které nešly přidat do původní kapitoly, takže jsem první musela celou přepsat. Tady je konečná verze anotace, kterou během dneška doplním první kapitolou.


Příběh se odehrává v 17. století v Rakousku. Mladičká Elisabeth je stejná jako ostatní dívky v jejím věku - až na to, že je čarodějnicí. Své tajemství skrývá, ale zanedlouho v její vesnici vypuká hon na čarodějnice. Elisabeth se snaží splynout s davem, ale odhalení může přijít kdykoli. Ani seznámení s Damienem jí však příliš štěstí nepřinese. S tím, že není tak úplně člověk, se srovná lehce, brzy však zjišťuje, že to není ten pravý princ na bílém koni. Je otázkou, jestli ji dokáže podržet ve chvíli, kdy se odhaluje tajemství její rodiny a Elisabeth musí čelit své minulosti.
 
 

Reklama