• Čtenářský deník

Richelle Mead » Sukuba: Trápení

12. září 2011 v 13:30 | Lindsey
Sukuba je nadpřirozená bytost, která smí po libosti měnit podobu a jediným jejím úkolem je svádět. Zní to tak lákavě! Dívka může být, kým chce, její šatník je nevyčerpatelný a smrtelní muži by udělali cokoli pro její pouhý dotek. No, vlastně za to platí svou duší, ale proč zacházet do přílišných podrobností? Avšak život Georginy Kincaidové, sukuby ze Seattlu, není ani zdaleka tak exotický. Pracuje v knihkupectví a její šéf je poměrně nesnesitelný uťáplý chlap. Nesmrtelní přátelé si z ní nepřestávají dělat legraci kvůli jedné její dávné proměně. A nejhorší ze všeho je to, že si nemůže vyjít na rande, aniž by z dotyčného muže nevysála život. Ona by přitom dala všechno na světě za to, kdyby se směla dotknout slavného a neodolatelně krásného spisovatele Setha Mortensena! Snění o Sethovi však bude muset počkat, protože ve světě nadpřirozených bytostí se začíná dít cosi podivného... a velmi nebezpečného. Georgina se proti vlastní vůli stává aktérkou souboje mezi dobrem a zlem...
 
Moje hodnocení » Jako fanoušek Vampýrské akademie jsem si nejnovější sérii od Richelle Mead nemohla nechat ujít. Zaujalo mne i téma, protože se sukubou jsem se již setkala v seriálu Čarodějky a byla jsem zvědavá na představu Richelle. V tomto ohledu kniha nezklamala. Stejně jako Vampýrská akademie byla čtivá a zajímavá. Georgina se mi zalíbila hned po prvních několika stránkách a Seth jsem si zamilovala pro jeho tichou a klidnou povahu, která je opakem běžných superhrdinů. Navíc mi šíleně připomíná jednoho kamaráda. Scény s nimi byly vážně úžasné! A v čem tedy zklamala? Příliš mne nezaujaly ostatní nadpřirozené bytosti. Dokonce ani vraždící běs mne neohromil. Celkově mi přišla zápletka hodně předvídatelná. Už když se tam objevila jistá osoba, bylo mi jasné, že je to vrah a i druhého jsem typla bez větších potíží. Celkově mi tam zápletka moc nesedí. Jasně, psát jen o vztahu Georginy a Setha by nebylo ono, ale záhadné útoky by mi rozhodně nescházeli. Možná by nebylo na škodu zaměřit se více na Lilith, Georgininu minulost a její sukubí část. Třeba se toho dočkáme v dalších částech. Každopádně i tak si myslím, že kniha stojí za přečtení. Už jen kvůli milostným scénám x))
 
Celkové hodnocení » 6,5/10

Chevy Stevens » Stále nezvěstná

21. srpna 2011 v 23:55 | Lindsey
Annie rekapituluje při terapeutických sezeních u psychiatričky svůj pohnutý životní příběh: příběh ženy unesené neznámým mužem, měsíce uvězněné v horské chatě, znásilňované, ponižované a podrobované nejnesmyslnějším pravidlům. A vystavené i nejhorší ztrátě, která ji mohla potkat… Přesto se dokázala svému vězniteli vzepřít a utéct. Jenže návrat do normálního života není vůbec jednoduchý: Annie se snaží znovu navázat vztah se svou matkou, s kamarádkou Christinou, s přítelem Lukem. Za pomoci psychiatričky se pokouší překonat strach z venkovního světa - a za pomoci policejního vyšetřovatele Garyho vypátrat, kdo její únos zosnoval a proč. Odhalená pravda je však až nečekaně krutá…


Moje hodnocení » Tuto knihu jsem si zatoužila přečíst již před mnoha týdny, avšak byla samozřejmě doprovázena dlouhou řadou rezervací v knihovně. Nakonec jsem se i já dočkala. Při prvních dvou větách jsem se však zarazila. Kniha byla vyprávěna Annie, tudíž se objevilo mnoho nespisovných výrazů. To mne vždy odradí, a tak jsem nedávala knize příliš šancí. Ale překvapila mne. Velice příjemně. Samotná kniha se v podstatě skládá ze dvou částí. Přítomnosti a minulosti v srubu, kam se hlavní hrdinka vrací formou zpovědi psycholožce. Další velké plus. Zaujaly mne především události v srubu a v určité části jsem u knihy brečela. Ani návrat do reality nebyl nijak snadný. Líbí se mi, že autorka neskončila tím, že se hrdinka osvobodila, ale pokračovala dál v jejím příběhu, který byl mnohem složitější než se zdál od počátku. Rozzuzlení bylo vážně úžasné! Největším přínosem je pro mě je samotný závěr. Nenásledoval klasický happy end - všechno zapomenu a všechno bude jako předtím - nýbrž skutečný těžký návrat do reality. Kniha byla naprosto úžasná! Již první stránky mne vtáhly do děje a já se nemohla odtrhnout. Příběh vás chytí a nepustí. Musíte číst až do té doby než s rozčarováním zjistíte, že je konec. A cítíte smutek nad vší ztrátou, ale i vírou, že se vše v dobré obrátí.
 
Celkové hodnocení » 10/10

Rick Riordan » Percy Jackson: Bitva o labyrint

11. července 2011 v 13:00 | Lindsey
Jmenuji se Percy Jackson… Je mi skoro 15. Svět kolem se zdá být čím dál nebezpečnější. Tábor polokrevných už není, co býval. Luke s Kronovou armádou se snaží dostat se za jeho hranice. Vydáváme se do prastarého Daidalova labyrintu. Jdeš do toho s námi? Musím tě ale varovat, důmyslné podzemní bludiště může člověka dovést kamkoli, zmást, dohnat k šílenství a zahubit…
 
Moje hodnocení » Tuto sérii naprosto miluji! Vždy se těším na další díl a na další příšeru, se kterou se Percy bude muset utkat. Řeckou mytologii a báje mám hrozně ráda, takže je jasné, že se u mne Percy setkal s úspěchem. Názory ovšem nejsou jednotné. Někdo chválí nápad zasadit řeckou mytologii do dnešní doby, jiní jej kritizují. Bohužel ani toto dílo není víceméně originální. Nachází se zde mnoho podobností s Harrym Potterem - černé vlasy, zelené oči, věštba... Ovšem co v dnešní době originální je, že. A právě Bitva o labyrint je podle mě prozatím nejlepší díl celé série. To, že bludiště samo roste a myslí, můžeš se objevit kdekoliv - to je naprosto úžasný nápad! A opět nové příšery a ještě hrozivější než v minulých dílech! Už teď se nemohu dočkat dalšího dílu! Knihu mohu doporučit především příznivcům Harryho Pottera.
 
Celkové hodnocení » 7/10

Carrie Ryan » Les rukou a zubů

10. června 2011 v 20:03 | Lindsey
Hororová romance plná temnoty, záhad a bojů s temnými silami. Mary žije v uzavřené vesnici. Její svět se řídí prostými zákonitostmi: musí poslouchat pravidla církevního Sesterstva, nesmí se přibližovat k plotu, za kterým v Lese zubů a rukou žijí nečistí, kteří svým kousnutím promění člověka v chodící mrtvolu. Když Sesterstvo rozhodne, že se provdá za muže, kterého jí určili, Mary musí poslechnout, přestože se zamilovala do zraněného Travise. Pak ale nečistí proniknou do vesnice, a Mary v nastalém zmatku prchá společně s Travisem, svým snoubencem Harrym, kamarádkou Cass i bratrem Jedem a jeho ženou dál do zapovězeného lesa. Touží dostat se k vysněnému oceánu, dál za les a nečisté, do světa, který tam venku přece musí někde být.

Moje hodnocení » Tuto knihu jsem náhodou zahlédla u nás v knihkupectví. První, co mne po přečtení anotace napadlo, bylo, že děj zní sice zajímavě, opět se však nejedná o novou myšlenku. Před několika lety jsem byla v kině na hororu Vesnice. Po přečtení mohu říci toto: vážně úžasná kniha! Zajímají mne sekty, stejně jako mnoho dalších věcí, a řekla bych, že prostor vesnice je v podstatě sektou. Nutnost víry, povinné dodržování zvyků a vymývání mozků... Vážně mne chytla u srdce, ještě nyní jsem naměkko ze smrti jedné z postav. Lehce mi vadilo, že se vše soustřeďuje hlavně okolo úvah Mary a vyskytuje se málo přímých řečí, ale to je pouze drobnost. Bohužel je tu ovšem jedno velké ALE!!! Místo a motiv je vážně velice podobné Vesnici. Vesnička uprostřed lesa obklopeného pouze nestvůrami, za kterou není nic jiného... i konec mi přijde v určitém ohledu stejný. Nevím, zda autorka shlédla tento film či se jen náhodou shodla v tématu, ale tak jako tak mne to dosti zklamalo. Proto mohu knihu značit pouze za skvělou, nikoliv fantastickou. I tak je to jedna z nejlepších knih, jakou jsem kdy četla, a mohu ji vřele doporučit.

Celkové hodnocení » 8/10 bodů {za neoriginalitu}

Bram Stoker » Drákula

25. května 2011 v 20:18 | Lindsey
Román Dracula je první zpracování upírské legendy do románové podoby. S vkusem, s ohledem na reálie a se znalostí vampyrismu se Stokerovi podařilo vzkřísit v povědomí milionů čtenářů prastarou legendu, provázející lidstvo odnepaměti. Do typicky měšťácké společnosti devatenáctého století, do prostředí viktoriánské Anglie umístil Stoker příběh, v němž s tmou a zkázou zápolí obyčejní lidé, nucení bojovat zbraněmi stejnými jako síla zla - symboly a prostředky čerpanými ze středověkých mýtů.

Příběh o hraběti Draculovi, který se ze svého tajuplného hradu ukrytého kdesi v Transylvánii, dostává až do Londýna, kde se proti němu postaví hrstka statečných, vedených starým lékařem Van Helsingem, je vyprávěn stylem deníkových zápisků jednotlivých postav a novinových článků. Samozřejmě od napsání tohoto románu uběhlo mnoho let a dnes už je (nejen) hororová literatura někde zcela jinde. Zejména klasické prvky anglického romantického románu 19. století mohou řadu čtenářů odradit. Přesto však Dracula zůstává napínavým a děsivým románem, který je považován za jedno ze základních děl hororového žánru.


Moje hodnocení » Teprve před pár týdny jsem se dostala k této klasice mezi upíry. Několik dní mi trvalo dopracovat se k závěru. Nedokáži říci, zda za to kniha stála či ne. Bram Stoker měl naprosto dokonalý nápad. Hrozně se mi líbí, že je příběh vyprávěn z různých úhlů a spojuje události, jež na první pohled spolu nesouvisejí. Naprosto miluji nechronologické kompozice děl. Průběh Drákulových cest byl taktéž zajímavý. Příhody v zámku byly super a postupná proměna Lucy naprosto fantastická! Kde je tedy chyba? Asi v polovině přestává být kniha zajímavou. Od té doby, co Van Helsing zjistí, že ve všech událostech má své staleté prsty upír, začíná být nudnou. Postupné pátrání mi přišlo zdlouhavé a to, že celou dobu pátrají po bednách s hlínou a omílají stále dokola ty samé fráze, je k zbláznění. K osobnímu střetu s ďábelským hrabětem dochází pouze jednou! A samotný závěr? Na pouhou stranu! Na poslední chvíli autor úplně zbytečně zabije jednu z hlavních postav. Nejspíše, aby se konečně dělo něco zajímavého. Celkově mohu říci, že i přes slibný začátek, mne kniha velice zklamala.

Celkové hodnocení » 4,5/10 bodů
 
 

Reklama